חוגגים עליה לתורה

טקס עליה לתורה הוא מסורת עתיקה שלנו, עם ישראל העוברת מדור לדור כבר אלפי שנים.
זהו מעמד מרגש מאוד בו הילד עובר מילדות לבגרות בנוכחות המשפחה והחברים הקרובים ביותר וזו גם סיבה מצויינת לחגוג את המעמד בהתאם לאופי שלכם!

אז איך לחגוג? איפה כדאי? ואיזה רעיונות אפשר לשלב?
ריכזנו עבורכם קצת מידע על אירועי עליה לתורה. מזל טוב!

אז איפה ניתן לחגוג אירוע עליה לתורה?
  • בירושלים – לחגוג עליה לתורה ברחבת הכותל המערבי.

  • בנתיבות – אירוע צנוע ברחבת הבאבא סאלי.

  • ליד הבית – עולים לתורה בבית הכנסת השכונתי.

1. ירושלים – לחגוג עליה לתורה ברחבת הכותל.

אין ספק שהכותל הוא המקום הכי עוצמתי ומרגש לחגוג בו עליה לתורה. הדבר מצריך מכם לארגן אוטובוס לכל האורחים, לתאם עם רב הכותל על מנת שתקבלו ספר תורה ורב שילווה אתכם, וכמובן להזמין מראש מסעדה לארוחת צהריים בירושלים.
בנוסף מומלץ להזמין צוות מתופפים ונגנים שיקבלו את פניכם מרגע שתרדו מהאוטובוס, יתקעו בשופרות ויעשו לכם שמח עד שתגיעו לרחבת הכותל לתפילה.
אנו בבומכה מציעים לכם גם סדנת תיפוף משפחתי – מעגל מתופפים מלא בשמחה שיתקיים לאחר ארוחת הצהריים – פעילות שתעצים את החוויה ותגבש את כל המשפחה!

2. בנתיבות – עליה לתורה ברחבת הבאבא סאלי.

גם במתחם הבאבא סאלי בנתיבות משפחות רבות חוגגות עליה לתורה אך המקום רגוע ונוח יותר מהכותל העמוס. במקום שולחנות וספספלים תחת הצללה. שם תוכלו לפרוס לכם את ארוחת הבוקר שתיה וקפה לאורחים שלכם. לאחר מכן תכנסו אל בית הכנסת הממקום צמוד לקבר של הקדוש ושם תערכו את טקס העליה לתורה של ילדכם.
לאחר התפילה תוכלו לסעוד את ארוחת הצהריים במסעדה בנתיבות או באחד האולמות אירועים המציעים חבילות מיוחדות לחוגגים.
ניתן לשדרג את האירוע עם נגנים שיעשו שמח ברחבת הבאבא סאלי ובארוחת הצהריים ולהפוך את היום לאירוע מושקע עם תוכן. אנו בבומכה נשמח לייעץ לכם!

3. ליד הבית – עליה לתורה בבית הכנסת השכונתי.

הפתרון הכי זול והכי נוח שתוכלו לחגוג עליה לתורה לילדכם הוא בבית הכנסת הקרוב לביתכם. אבל איך תהפכו את הבוקר לאירוע של ממש? קבלת פנים חגיגית עם בופה ושתיה חמה, מוזיקה ברקע או נגנים שינעימו את ויכניסו את כולם לאווירה, צוות מתופפים ושופרות ישתלבו בטקס העליה לתורה כשהילד מוציא וקורא בספר, ולאחר התפילה ארוחת בוקר חלבית ועשירה. ישנם חברות קייטרינג ושפים פרטיים המציעים תפריט עשיר כולל סידור ועיצוב.
בנוסף ניתן להוסיף תוכן לאחר הארוחה – קריאת דרשה וברכות, הקרנת מצגת ופעילות מיוחדת של מעגל מתופפים בו כל האורחים שלכם משתתפים בשמחה!

מזל טוב לכל החוגגים!